„Otwieram swe serce i dzielić się chcę…”

Images

KIERMASZ CIAST I BAL CHARYTATYWNY

Gdy czujemy nieodpartą potrzebę bezinteresownej pomocy, gdy odnajdujemy w sobie wrażliwość na cierpienie bliźniego, i gdy w końcu pojmujemy, że liczy się przede wszystkim człowiek, to stajemy się uosobieniem pięknego, bogatego wnętrza i otwartości serca…

Luty 2019 r. był szczególnym miesiącem dla Społeczności SP Wizna… Kiełkująca chęć pomocy potrzebującym znalazła swych realizatorów, którzy przemienili zamysły w czyn. Pomysłodawczyniami charytatywnego kiermaszu ciast były p. Emilia Grądzka oraz p. Joanna Ożga. Ten społeczny czyn zrealizowano w dniach 19-21 lutego 2019 r. pod hasłem: "Trzeba sobie wzajemnie pomagać". Uczniowie klas: czwartych, piątych, szóstej, siódmej i ósmej, z pomocą swoich Rodziców, a Naszych niezastąpionych kompanów, partnerów i pomocników, przygotowali ciasta. Na stołach królowały wspaniałe serniki, szarlotki, babeczki, rurki z kremem, pączki i wiele innych słodkości. Krótko mówiąc, był to raj dla oczu i podniebienia.

Kiermasz przyniósł dochód w wysokości 5 450 zł. Kolejny raz udowodniliśmy, że warto wspinać się na wyżyny bezinteresowności, bo jej owoce niosą radość, satysfakcję, pomoc, a przede wszystkim ubogacają.

To wspólnie zrealizowane dobro zaowocowało spontaniczną decyzją o zorganizowaniu balu charytatywno-karnawałowego, którego pomysłodawcą był p. Jan Freling. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wzajemna motywacja wzrastała. Ta piękna inicjatywa miała szansę na sukces, bo przyświecał jej szczytny cel: dalsza pomoc potrzebującym-bliskim. Tym razem to Nauczyciele i Pracownicy SP Wizna jako pierwsi otworzyli swe serca - przygotowali bal… Dnia 02 marca 2019 r., o godzinie 19:00 rozpoczęła się impreza. Odpowiedzią na zaproszenie była zaskakująco wysoka frekwencja społeczności lokalnej. Swoją obecnością na balu zaszczycili Nas również: Wójt Gminy Wizna Pan Mariusz Soliwoda oraz Poseł na Sejm RP Pani Bernadeta Krynicka. Prócz przemówień pełnych słów wsparcia podarowali także przedmioty na licytację. Uczestnicy balu, dokładając swą cegiełkę w postaci dobrowolnego datku, fundując przedmiot na licytację czy też biorąc w niej czynny udział, spowodowali, że łączny dochód z imprezy wyniósł 15 370 zł, z czego 3 460 zł to kwota uzyskana z licytacji. Zebrane pieniądze niezwłocznie zostaną przekazane dla ciężko chorych osób z Naszego środowiska.

Dzisiaj pozostało Nam podziękować, a także planować kolejną wielką inicjatywę, przecież: „Nasze serca biją, a biją dla innych…”. Chociaż słowa znaczą wiele i niewiele jednocześnie, to szczególne podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy poczuli pragnienie, by być częścią tych niesamowitych przedsięwzięć.

Czekaliśmy na Ciebie i Twoje piękne serce…
Nie zawiodłeś! Dziękujemy!